Jag anar ett visst tema på kläderna jag köpt på senaste. Blommor och grönt verkar falla mig i smaken just nu. Hoppas på att det är sommar länge länge, så jag kan njuta av lite färg i vardagen!

Alla har ju broderier nuförtiden och jag ska väl inte vara sämre. De här jeansen är riktigt sköna och lagom relaxed. Länk (Zalando)

En när jag bara tyckte allt var skräp snubblade jag över den här T-shirten och blev så glad av färgen att den fick följa med hem. Länk (ClubXPRS)

De här jeansen är också från ClubXPRS och är liksom ljusgröna. En ganska underlig färg som jag ändå gillar. Inget som verkar finnas i deras webshop dock, så det blir ingen länk.

Älskar den här klänningen! Nu kan jag nog inte ha den på fler dop eller bröllop, men den är ju perfekt till midsommar till exempel. Länk (Zalando)